Sochinenya.com > Школа > 5 класс > сочинения по украинскому языку > МУДРІСТЬ. КМІТЛИВІСТЬ, ВИНАХІДЛИВІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

МУДРІСТЬ. КМІТЛИВІСТЬ, ВИНАХІДЛИВІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

МУДРІСТЬ. КМІТЛИВІСТЬ, ВИНАХІДЛИВІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ. Читаючи народні казки, ми дізнаємося більше про спосіб мислення наших пращурів,про їхнє ставлення до життя, про їхній характер. А отже, і про наш характер, бо риси національного способу мислення, національної вдачі формуються протягом століть і так само протягом століть передаються від покоління до покоління.

Мені дуже подобається казка «Мудра дівчина», в якій зображено кмітливу та винахідливу дівчину Марусю, що відгадала усі загадки пана, впоралася з усіма завданнями. Тим самим дуже допомогла своєму батькові у скрутному становищі. «Що є в світі ситніш, прудкіш, миліш над усе?» — питав пан. І лише справді мудра дівчина могла дати таку точну відповідь: «Ситніш над усе — земля-мати, бо вона всіх годує й напуває; прудкіш над усе — думка, бо думкою враз куди хоч перелетиш; а миліш над усе — сон, бо хоч як добре та мило чоло¬вікові, а все покидає, щоб заснути».
Хотів пан загадати таку загадку, щоб дівчину затримати у себе, та Маруся завжди знаходила правильну відповідь. А коли вона допомогла розібратися, яка з двох кобил є справжньою матір’ю маленького лошати, пану нічого не залишилося, як відпустити її.
Тож ми бачимо, що багатії й користолюбці завжди зазнають поразки. У цій казці змальовано мудрість і винахідливість простих людей. Щирі почуття й повага до старших протиставляються у творі пихатості, жадібності, духовному убозтву користолюбців.

Sochinenya.com > Школа > 5 класс > сочинения по украинскому языку > МУДРІСТЬ. КМІТЛИВІСТЬ, ВИНАХІДЛИВІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

МУДРІСТЬ. КМІТЛИВІСТЬ, ВИНАХІДЛИВІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

МУДРІСТЬ. КМІТЛИВІСТЬ, ВИНАХІДЛИВІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ. Читаючи народні казки, ми дізнаємося більше про спосіб мислення наших пращурів,про їхнє ставлення до життя, про їхній характер. А отже, і про наш характер, бо риси національного способу мислення, національної вдачі формуються протягом століть і так само протягом століть передаються від покоління до покоління. Read on »