Sochinenya.com > Школа > 9 класс > сочинения по мировой литературе > Своєрідність образу Прометея в поезії Байрона «Прометей»

Своєрідність образу Прометея в поезії Байрона «Прометей»

Вірш Байрона «Прометей» уперше був надрукований І816 року. «Есхіловим Прометеєм я в хлоп’ячі роки глибоко захоплювався, — писав автор вірша виллято Дж. Меррі. — Прометей завжди так панував над моїми думками, що мені легко уявити його вплив на все, що я написав».

Вірш Байрона своєрідність образу Прометея не є варіацією на тему трагедії Есхіла або міфу про Прометея. Як і в усій ліриці романтичного англійського поета на перше місце висунуті особисті переживання і думки ліричного героя, викликані образом титана Прометея, його подвигом в ім’я людства.

Враження від першого знайомства з Есхіловим Прометеєм такі сильні, що поет дотепер ясно бачить «в горах утес, орел, оковы», і чує стогін, «срывающийся вдруг».

Вірш Байрона, що складається з трьох частин, побудований як пряме звертання автора до титана Прометея. Воно сповнене захоплення, співчуття і розуміння.

Титан! Что знал ты? День за днем

Борьбу страдания и воли,

Свирепость не смертельной боли,

Небес бездушних окоем,

Ко всем глухой Судьбы десницу,

И ненависть — земли царицу:

Все то, что правит средь живых

И с наслажденьем губит их…

Страждання Прометея, його стійкість у випробуваннях Долею, гідність, з якою він несе свій хрест, — все це робить титана ближчим до простих смертних, ніж до Богів, які суворі і нещадні до людини, байдужі до її страждань. «Бездушью небес», ненависті, що панує на землі, Прометей протиставив доброту. В цьому і полягає його «злочин», за який він приречений на страшні муки.

Але навіть своїм стражданням Прометей дав людям сувору, але необхідну науку

Сумел так мужественно ты,

Так гордо пронести свой жребий,

Противоборствуя Судьбе,…..

Ни на Земле, ни даже в небе

Никем не сломленный в борьбе,

Что смертним ты пример явил

И символ и судеб, и сил.

У відчайдушному протиборстві Прометея Байрон бачить значення людської го життя, його шлях до щастя

Чем бунт его -не торжество

Чем не Победа- Смерть его?

Такими рядками закінчує поет свої роздуми про богоборця Прометея, що втілив у собі кращі риси людини: доброту, готовність до подвигу і самопожертви в ім’я людей, стійкість у боротьбі, гідність і гордість. Прометей своєю долею показав людям їхній довгий і тяжкий шлях до щастя А сама боротьба за нього на багато століть стане змістом і значенням їхнього життя.

Добавить комментарий

Sochinenya.com > Школа > 9 класс > сочинения по мировой литературе > Своєрідність образу Прометея в поезії Байрона «Прометей»

Своєрідність образу Прометея в поезії Байрона «Прометей»

Вірш Байрона «Прометей» уперше був надрукований І816 року. «Есхіловим Прометеєм я в хлоп’ячі роки глибоко захоплювався, — писав автор вірша виллято Дж. Меррі. — Прометей завжди так панував над моїми думками, що мені легко уявити його вплив на все, що я написав». Read on »

Добавить комментарий