Sochinenya.com > Школа > 7 класс > Як печуть паски

Як печуть паски

Як печуть паски. З давніх-давен український народ шанував свята. Але з особливою надією і любов’ю чекали люди Великодні свя­та. Саме з них починається справжня весна, буйноквіт при­роди. Саме на це свято всі бабусі і мами печуть паски і роб­лять крашанки. Змалечку нетерпляче чекаю щороку Різдва і Великодня, як найголовніших, найвеселіших свят.

Мені подобається спостерігати, як народжується свято, як випікають паски. Запашні, духмяні, вони так і зачаро­вують своєю красою.

Починають пекти їх у чистий четвер. У хаті повинно бути все прибране, вимите, рушники випрані, накрохма­лені, стіни побілені. Як тільки мама виставляє на стіл бо­рошно, масло, яйця, родзинки, ваніль, до хати заходить святковий настрій.

Добра, гарна паска — гордість господині. Є прикмета: славна паска — на добрий рік. Ото вже чаклує мама над тістом! Як добре вимісить, то пильнує, щоб не «втекло» з діжі. А поки паска підходить, під випічку готують круглі бляхи, змішують з олією і виставляють на стільці, щоб були під рукою. У печі тим часом розкладають вогонь. Досвід­чені господині, котрі живуть у селі, знають, що найкраще пекти паску вишневими дровами, тому й готують їх завж­ди заздалегідь.

Коли тісто добре підійде, його викладають у форми. Кладуть не повну форму, а лише на третину, бо воно підро­статиме.

По-різному прикрашають паски, кожна господиня — по- своєму. Мама завжди посипає їх тертим сиром з родзинка­ми, кольоровим пшоном чи збитим з цукром білком.

Виробляють паски великі, менші й зовсім маленькі — для дітей, котрі з нетерпінням чекають того часу, коли мама запросить їх до хати подивитися на «Великоднє диво». Але не куштувати, бо їсти паску можна лише в неділю, після того, як посвятиться.

У неділю, коли вся сім’я сідає до столу, мама розрізає велику свячену паску нам на здоров’я та радість. Я гадаю, що всі дівчата й хлопці люблять Великодні свята і з задо­воленням куштують смачну духмяну паску.

Sochinenya.com > Школа > 7 класс > Як печуть паски

Як печуть паски

Як печуть паски. З давніх-давен український народ шанував свята. Але з особливою надією і любов’ю чекали люди Великодні свя­та. Саме з них починається справжня весна, буйноквіт при­роди. Саме на це свято всі бабусі і мами печуть паски і роб­лять крашанки. Read on »